„Myślę że moje skojarzenie z zespołem Mazowsze nie jest przypadkowe i bardzo cieszy że uzdolniona wokalnie i tanecznie młodzież kultywuje polskie tradycje i folklor i robi to na tak wysokim poziomie” - pisze o występie ustrzyckiego zespołu w Zakopanem Monika Stanisławska-Pitoń, dziennikarka z serwisu podhalańskiego „Watra”. Ta opinia niewątpliwie świadczy o ogromnym sukcesie jaki nasze „Bandanki” odnoszą na występach w Polsce.
W Zakopanem Zespół Tańca Ludowego Bandanki gościł na zaproszenie Związku Podhalan i Regionalnego Zespołu im. Klimka Bachledy i Małe Klimki, od 12 do 15 listopada.
- W Zakopanem spędziliśmy wspaniałe chwile. Młodzież intensywnie pracowała przygotowując się do występów, ale również nasi gospodarze zapewnili nam wspaniałe rozrywki i zwiedzanie okolicy – opowiada Beata Maciołek, opiekunka Bandanek.
W Zakopanem Bandanki dały dwa koncerty. Pierwszy odbył się 12 listopada w kinie „Giewont”. - Koncertowaliśmy tam wspólnie z zaprzyjaźnionym podhalańskimi zespołami im. Klimka Bachledy i Małymi Klimkami. Sala w kinie była pełna, a na występie zjawiły się władze Zakopanego, na czele ze starostą tatrzańskim Piotrem Bąkiem, wicestarostą Jerzym Zacharko, zastępcami burmistrza Zakopanego Agnieszką Nowak-Gąsienicą i Wiktorią Łukaszczyk, naczelnikiem Wydziału Kultury Zakopanego Joanną Staszak, prezesem Związku Podhalan Marcinem Zubkiem i prezesem Związku Podhalan w Kościelisku Andrzejem Bobakiem-Grapnym i wiceprzewodniczący radnych powiatu tatrzańskiego Mateuszem Nędzą-Kubiniecem – wylicza Beata Maciołek. - Najbardziej jednak byliśmy zadowoleni z tego, że zespołowi do Zakopanego przyjechały kibicować nasze władze, burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz i wicestarosta powiatu bieszczadzkiego Katarzyna Sekuła.
13 listopada Bandanki występowały w ZSS przy Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym. - Mieliśmy ogromną satysfakcję, bo chore dzieciaki były zachwycone i na chwilę zapomniały o swoich chorobach. Widziałam, że nasz zespół też nie mógł powstrzymać wzruszenie – opowiada opiekunka.
Ustrzycka młodzież była zachwycona wizytą w Tatrach, byli m.in. w Dolinie Kościelskiej, na Gubałówce i Wielkiej Krokwi. Bandanki wypoczywały po koncertach w pięknym słońcu spacerując po zakopiańskich Krupówkach. W dniu wyjazdu młodzież uczestniczyła również w mszy św. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Oprawę muzyczno – wokalną przygotowała Paula Maciołek – sopran, solistki i kapela zespołu Kilmka Bachledy. - Takich przeżyć nikt z wiernych, pielgrzymów obecnych na mszy nie zapomni. Ave Maria rozbrzmiało i niosło od Zakopanego po Bieszczady – wspomina wzruszona Beata Maciołek.
Skład Zespołu: uczniowie i studenci ZSL Ustrzyki Dolne, LO nr2 Sanok, ZSP nr1 Ustrzyki Dolne, Akademia Muzyczna Kraków, ZSG Rzeszów. Kaja Michałek, Alicja Podolak, Maria Koc, Wiktoria Woźniak, Sylwia Pojnar Aleksandra Orlef, Natalia Kwaśnik, Paula Maciołek, Martyna Bobrecka, Magdalena Podkalicka, Bartłomiej Kalisztan, Łukasz Wróbel, Szymon Florek, Kacepr Lenard, Szymon Florek, Jakub Kaczkowski, Dawid Pałys, Konrad Usyk, Marcin Morawski.
Darczyńcy: Urząd Miejski Ustrzyki Dolne, Danuta Wawryszczuk - chleby, Maria Widomska – lokalne produkty, Izabela Zapór – pamiątki, Marzena Motyka Sklep Spożywczy Trójkąt – napoje.
Kolejne sukcesy Bandanek
ZTL Małe Bandanki 21 listopada dał swój pierwszy koncert podczas obchodów Dnia Świętego Huberta Koła Łowieckiego Jarzębek w Ustrzykach Dolnych. Młodzi Tancerze zostali nagrodzenie gorącymi i wielkimi brawami. Zespół podziękował za wieloletnie wsparcie Zarządowi Koła Łowieckiego Jarząbek, darczyńcom w osobach Mariuszowi Rubisiowi- Kraków i Andrzejowi Trzeciakowskiemu.
Skład zespołu: Martyna Kardasz, Barbara Oskorip, Martyna Organ, Julia Sikora, Zofia Kijas, Amelia Kot, Marcelina Pituła,, Anna Bednarz, Milena Dul, Szymon Romanek, Maksymilian Karkut, Maksymilian Szczęsny, Kamil Chycki, Damian Pasionek, Oskar Czarnecki, Jakub Jankowski, Michał Oskorip, Maciej Flis, Marceli Brukało.
Sukcesy w Mielcu
ZTL Bandanki kolejny sukces odniósł 26 listopada. Wziął udział w XIV Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Mielcu w kategorii „Taniec Ludowy”. Co roku przegląd gromadzi tysiące młodych artystów, a w tym roku w szranki stanęły zespoły z Podkarpacia, Małopolski, Lubelszczyzny i województwa świętokrzyskiego. Oceny dokonywało profesjonalne jury.
Obie ustrzyckie grupy zostały laureatami tego bardzo trudnego Międzywojewódzkiego Przeglądu. W młodszej kategorii wiekowej zespól bandanki zajął I miejsce, a w starszej III miejsce. Ten wynik to ogromny sukces zespołu i wielkie uznanie dla młodych ludzi, którzy łączą naukę – z tańcem. Mieszkańcy Ustrzyk i Gazeta Bieszczadzka serdecznie gratulują doskonałych wyników!!