Edward Orłowski , Bolesław Lenkiewicz, Ewa Tkacz i Piotr Kazimierczak z Nadleśnictwa Stuposiany, Grażyna Owoc z Nadleśnictwa w Lesku oraz Edward Orłowski z Nadleśnictwie Komańcza zostali nagrodzeni medalami podczas tegorocznej uroczystości Święta Lasu.
Tegoroczne uroczystości z okazji Święta Lasu odbyły się w 22 września, na terenie Nadleśnictwa Dukla. Na początku otworzono nową siedzibę Nadleśnictwa, a następnie w Skansenie Przemysłu Naftowego w Bóbrce, odbyły się oficjalne uroczystości.
Spotkanie w nowej siedzibie, rozpoczęto od zatknięcia wiechy przed budynkiem oraz symbolicznego otwarcia, czyli przecięcia kłody zagradzającej wejście. Kłodę w parach, przy pomocy piły „moja-twoja”, przecięli: Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego LP, senator Alicja Zając, poseł Stanisław Piotrowicz, starosta krośnieński Jan Juszczak, dyrektorzy generalni lasów Słowacji i Węgier, Peter Morong i Urban Pal.
Następnie o. Micheasz Okoński, gwardian klasztoru OO. Bernardynów w Dukli i duszpasterz leśników ks. Jan Cebulak poświęcili obiekt. W trakcie zwiedzania nowego biura Bogusław Famielec, dyrektor RDLP w Krośnie wręczył nadleśniczemu Zbigniewowi Żywcowi nowe tablice urzędowe, a na specjalnie przygotowanej ozdobnej desce goście złożyli swe pamiątkowe autografy.
Część oficjalną w Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru RDLP w Krośnie i hymnu leśników polskich.
Po słowach powitania od nadleśniczego wystąpił dyrektor Bogusław Famielec, który przedstawił najistotniejsze aspekty działalności leśnictwa w regionie, szczególną uwagę poświęcając jego społecznym i gospodarczym funkcjom. Do leśników przemawiali także: wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego LP, gen. PSP Bogdan Kuliga oraz starosta Jan Juszczak.
Na koniec uroczystości odtworzono hymn leśników autorstwa Wiesława Krawczyńskiego, dyrektora lasów Ordynacji Potockich, napisany w latach 30., który był wykonywany na corocznych uroczystościach Święta Lasu w Łańcucie odbywających się od 1933 roku. Po oficjalnej części uroczystości była okazja do zwiedzenia skansenu i spotkania towarzyskiego leśników i zaproszonych gości. Obchody uświetnił zespół sygnalistów „Wilczym tropem” z Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.
W trakcie uroczystości uhonorowani zostali:
Srebrnym Krzyżem Zasługi - Adam Pilch, nadleśniczy Nadleśnictwa Dynów,
Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę - Stanisław Wojtowicz - główny specjalista SL w RDLP w Krośnie.
Odznaką Honorową Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej:
1. Piotr Kazimierczak - starszy specjalista w Nadleśnictwie Stuposiany,
2. Józef Nabożny - leśniczy w Nadleśnictwie Kołaczyce,
3. Jan Papież - leśniczy w Nadleśnictwie Kańczuga,
4. Zbigniew Rebizant - inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Narol,
5. Stanisław Rębisz - zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bircza,
6. Grzegorz Rusin - leśniczy w Nadleśnictwie Mielec,
7. Anna Suwała - główna księgowa Nadleśnictwa Rymanów,
8. Artur Święch - starszy specjalista SL w Nadleśnictwie Tuszyma.
Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju - Beata Okoczuk - naczelnik Wydziału Analiz i Planowania w RDLP w Krośnie.
Kordelasem Leśnika Polskiego:
1. Andrzej Gbur - leśniczy w Nadleśnictwie Brzozów,
2. Józef Kisała - emerytowany leśniczy w Nadleśnictwie Kańczuga,
3. Grażyna Owoc - sekretarz w Nadleśnictwie Lesko,
4. Jacek Stankiewicz - naczelnik Wydziału Gospodarowania Ekosystemami RDLP w Krośnie,
5. Ewa Tkacz - zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany,
6. Krzysztof Zawada - leśniczy w Nadleśnictwie Dukla.
Cechówką Leśną:
1. Jerzy Miliszewski - leśniczy w Nadleśnictwie Rymanów,
2. Wiesław Prajsnar - leśniczy w Nadleśnictwie Dukla.
Srebrną Odznaką Za Zasługi dla Związku Żołnierzy WP - Bolesław Lenkiewicz, komendant SL w Nadleśnictwa Stuposiany,
Odznaką Za Zasługi dla Łowiectwa - Edward Orłowski - starszy specjalista SL w Nadleśnictwie Komańcza.