Pierwsze Spotkania Bieszczadzkie Świętej Tradycji Rzymskokatolickiej trwały tydzień od 21 do 28 sierpnia. W tym czasie wierni modlili się nie tylko w bieszczadzkich świątyniach, ale też na szczytach naszych gór.
Pierwsze Spotkania Bieszczadzkie zakończone zostały niedzielną Mszą świętą w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Górzance, śpiewaną z licznym udziałem parafian i gości.
- Opuściliśmy Górzankę jako dłużnicy Boskiej Opatrzności i ks. Piotra Bartnika, proboszcza parafii; zachowując go w modlitewnej pamięci jako wzór ojcowskiej troski o środowiska Tradycji w Polsce – mówią wierni.
Wierni mówią, że XV niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego zajaśniała im też Mszą świętą w krośnieńskiej Farze. - Dzień Pański zakończyła fontanna gościnności środowiska krośnieńskiego. Pierwsze Bieszczadzkie Spotkania Świętej Tradycji Rzymskokatolickiej zostały dopełnione obfitością łask. Niechaj Pan Bóg błogosławi wszystkim, którzy dokładają starań o zaistnienie Mszy świętej Wszechczasów w swoich parafiach – wspominają spotkania uczestnicy.
Bieszczadzkie Spotkania Świętej Tradycji Rzymskokatolickiej prowadzone są przez zaproszonych na uroczystość kapłanów. Porządek dnia wypełniają: dwie poranne Msze święte w klasycznym Rycie Rzymskim, konferencje i lektury (m.in. „Msza święta Trydencka. Mity i prawda” x. Grzegorza Śniadocha IBP), warsztaty ministrantury oraz klasycznego śpiewu gregoriańskiego, a także modlitwy i nabożeństwa. Podczas Spotkań uczestnicy odwiedzili m.in. klasztor Nazaretanek w Komańczy, kościół parafialny w Lesku oraz kościoły w Wetlinie i Górzance. Wierni modlili się też na szczycie Patryja (ludowa nazwa Hulskiego), z którego rozciąga się panorama wszystkich pasm górskich Bieszczad.