W całej Polsce trwa rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki. Na swojego lidera czeka też rejon Ustrzyk Dolnych i Sanok-Lesko. Zgłaszać się można na www.superw.pl.
„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki - jednym z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. #dziękiTobie pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących.
Kto może zostać liderem?
Lider to serce rejonu. Człowiek, który ma odwagę i energię, aby nieść pomoc. To osoba, która zarządza zespołem wolontariuszy ze swojej okolicy, ma wpływ na swoją lokalną społeczność. Działa aktywnie i zawsze może liczyć na wsparcie swojej drużyny.
Lider razem ze swoim zespołem wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi. Jest impulsem do zmiany. Motywuje innych, żeby pokonywali trudności. Bez lidera, nie może otworzyć się rejon, a to uniemożliwi pomoc potrzebującym rodzinom.
Lider - nowy wymiar wolontariatu
- Gdyby nie wolontariat tkwiłabym w bańce własnych spraw - opowiada o swojej historii Teresa, inspirująca wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Bądź jak Teresa - pomóż zmieniać życie rodzin w potrzebie.
Bycie paczkowym liderem to nie jest zwyczajny wolontariat. - Nie tylko pomaga się potrzebującym, ale i inwestuje w swój rozwój zawodowy. W wolontariacie można zyskać przyjaciół, a także nabyć nowe kompetencje, takie jak organizacja czasu, współpraca w grupie, a w przypadku lidera także zarządzanie zespołem i projektami, czy umiejętność organizacji wydarzeń – mówi Teresa. – Będąc wolontariuszem, działa się przede wszystkim dla kogoś, z myślą o drugim człowieku, jednak wymierne korzyści płyną także w drugą stronę – dodaje.
Co zyskuje Lider?
- Bycie paczkową liderką dało mi podstawę umiejętności managerskich, dzięki którym rozwinęłam się zawodowo. Potrafię też przyznać się do błędu i powiedzieć mojemu zespołowi - to mi się nie udało. Dawanie ludziom wsparcia wiąże się też z jego otrzymywaniem, a to ułatwia wzajemną pracę - mówi Róża, paczkowa SuperW.
Bycie liderem to stawanie się lepszym człowiekiem. To nieustanne poszukiwanie rozwiązań i nowych możliwości. To zdobywanie wielu kompetencji - nauka budowania i zarządzania zespołem, a także swoim cennym czasem.
- Dzięki Paczce niesamowicie się rozwinęłam, uświadomiłam sobie na co mnie stać. To dodaje wiary we własne siły i możliwości. Dzięki poprowadzeniu projektu miałam możliwość odbycia stażu w gminnym urzędzie. Obecnie pracuję w szkole podstawowej. Bycie liderem w Paczce sprawiło, że zyskałam nowe kompetencje i poznałam wspaniałe wartościowe osoby! – mówi Kasia, liderka z Mazowsza.
- To dzięki Paczce i doświadczeniom, które tu zdobywam, nie boję się podejmować wyzwań, które stają na mojej drodze – dodaje Ania, liderka z Miechowa.
W województwie podkarpackim ciągle poszukiwanych jest 15 z 29 Liderów, którzy stworzą rejony na poszczególnych terenach. Wśród nich jest m.in.: Sanok-Lesko, Sokołów Małopolski, Kolbuszowa, Radymno, Kańczuga-Zarzecze i Ustrzyki Dolne.
Jako Lider masz: wpływ społeczny i biznesowy, szansę na własny rozwój, okazję do poznania niezwykłych ludzi.
Jak się zgłosić? To proste!
Wypełnij krótki formularz na stronie TUTAJ Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia. Odbądź spotkanie wdrożeniowe online. Podpisz niezbędne dokumenty i zacznij działać.
FOT. MATERIAŁY PRASOWE SZLACHETNEJ PACZKI