Bieszczadzki Park Narodowy apeluje do turystów o ostrożność, ponieważ warunki terenowe na szlakach są trudne. - Mało uczęszczane szlaki są nieprzetarte - przekazują pracownicy BdPN. W Bieszczadach obecnie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.
Warunki na bieszczadzkich szlakach są trudne. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana, kształtująca się w przedziale 20-120 cm, miejscowo dochodzi do 200 cm. Mało uczęszczane szlaki są nieprzetarte, a poruszanie się po nich jest możliwe tylko na nartach lub rakietach. Pozostałe odcinki są drożne, ale miejscami oblodzone i śliskie. W górach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Ostatnie krótkotrwałe ocieplenie wynikające z wyżowej pogody spowodowało, że wierzchnie warstwy śniegu w ciągu dnia rozmiękały. W najbliższych dniach prognozowane jest ochłodzenie oraz opady.
- W okresie zimowym wstęp do Parku jest nieodpłatny. Staramy się utrzymać w stanie odśnieżonym parkingi w Wołosatem, Brzegach Górnych, na Wyżniańskim Wierchu oraz w Ustrzykach Górnych (opłaty zgodnie z cennikiem). Nieodpłatnie udostępniamy toalety przy parkingu w Wołosatem oraz trzy suche toalety alpejskie (Przełęcz Wyżna, Przełęcz Bukowska i Wetlina - Stare Sioło). Przypominamy o czasowej zmianie przebiegu początkowego odcinka szlaku żółtego Muczne-Bukowe Berdo (zmiana obowiązuje do końca marca) - informuje BdPN.
Ścieżka przyrodniczo-historyczna "W dolinie górnego Sanu" oraz ścieżka przyrodnicza po torfowiskach w Tarnawie są niedostępne - droga odśnieżona jest do Tarnawy Niżnej, dalej do Bukowca nieprzejazdna dla samochodów osobowych, parkingi w Bukowcu i przy torfowiskach są nieodśnieżone.
- Poruszanie się w obecnie panujących warunkach (oblodzenie) wymaga doświadczenia, umiejętności oraz odpowiedniego wyposażenia. Pamiętajmy, że w każdej chwili może nastąpić załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia. Wybierających się na szlaki prosimy o rozwagę - dodają pracownicy BdPN-u.